PODZIEL SIĘ

W tym sezonie Ramoneska będzie absolutnym hitem. Jeśli do tej pory nie miałyście Ramoneski w swojej szafie najwyższa pora zaopatrzyć się w tego typu kurtkę. Ramoneska jest idealna zarówno do spodni jak i sukienki czy spódnicy. Nadaje odważnego charakteru romantycznym stylizacjom, jak również podkreśla rokowy styl już wyrazistych połączeń.
 
Ramoneska powstała w 1982 roku jako kurtka motocyklowa. Jej projektantem był Irving Schott. Nazwa pochodzi od nazwy zespołu punkrockowego Ramones. Kurtka charakteryzuje się kilkoma stałym elementami. Posiada dwie klapy z ćwiekami przy koniarzu, zamek błyskawiczny wszyty z boku oraz pas do ściągania. Klasyczna Ramoneska wykonana jest z czarnej skóry i ma kieszenie po bokach.
 
Dzisiejsze Ramoneski obok klasycznych modeli występują również w innych wersjach. Ramoneski w kolorze białym, brązowym czy szarym będą bardzo popularne w tym sezonie. Również dostępne są bardziej odważne kolory jak czerwony, różowy czy niebieski. Materiały to obok klasycznej skóry, ekoskóra, zamsz oraz jeans. Niektóre modele obok ćwieków i grubych szwów posiadają oryginalne aplikacje i naszywki.
 
Warto przyjrzeć się Ramoneskom takich firm jak: TOPSHOP, Wallis, Karl Lagerfeld, Guess, ONLY, Noisy May, Patriza Pepe, czy Gipsy. Kilka przykładów modnych Ramonesek miedzy innymi tych firm znajdziecie poniżej.